Najlepsze fryzury na lato. TOP 5 wygodnych i modnych uczesań

Ostatnie, o czym myślimy latem, to czesanie i stylizowane włosów. Gdy temperatura za oknem osiąga szczyty, zależy nam tylko na jednym: żeby było nam wygodnie i żeby wyglądać w miarę dobrze. Oto najlepsze fryzury na lato, które możemy wykorzystać na wakacjach. Znasz je?

Zbliża się lato. Czas odchudzić swoją… garderobę i zadbać o to, żeby czuć się lekko, nawet gdy za oknem żar leje się z nieba. Do listy zadań, które warto wykonać przed nadejściem wakacji, warto dodać też znalezienie idealnej fryzury: lekkiej, wygodnej, prostej do ułożenia. Oto pomysły na najlepsze fryzury na lato, które nie wymagają wielogodzinnej stylizacji i wpisują się w trendy!

TOP LISTA. Najlepsze fryzury na lato

1. Zmierzwiony wiatrem bob

Propozycja pierwsza to klasyczny bob, choć na lato najlepiej sprawdzi się w nieco zadziornym wydaniu. Jeśli nie chcemy spędzać długich godzin na czesaniu i układaniu włosów, postawmy na wersje blunt bob lub beach wave bob. Oba te cięcia wyglądają dobrze na każdym kolorze włosów, pasują do każdej urody, wyglądają kobieco i naturalnie. To najlepsze fryzury na lato – prosta w układaniu i naprawdę efektowna. Najlepszy będzie bob o długości nieco za ucho, który po umyciu wystarczy tylko delikatnie przeczesać palcami.

2. Luźny kok na czubku głowy

To chyba najpopularniejsza fryzura na lato, po którą sięgamy bardzo często, bo łatwo ją upiąć, jest wygodna i wygląda dobrze. Oczywiście to opcja dla tych kobiet, które mają odpowiednio długie włosy. Modny messy bun pozwala okiełznać je latem i sprawić, że długie pasma nie będą oblepiały twarzy i niepotrzebnie podnosiły (i tak już wysokiej) temperatury. Koki mogą być różne, ale to luźny, upięty jakby od niechcenia kok na czubku głowy najlepiej wpisuje się w klimat wakacji. Zwłaszcza gdy ozdobimy go np. jedwabną, kolorową apaszką.

3. Wygodne, bokserskie warkocze

Latem możemy czuć się czasami jak na ringu, tocząc walkę z upałem i próbując nie wyglądać w całej tej sytuacji jak po wielogodzinnej bitwie. Jeśli mamy wyjątkowo trudne do okiełznania włosy, które puszą się, splątują i przeszkadzają, gdy temperatura na zewnątrz wzrasta, świetny pomysłem są bokserskie warkocze. Świat oszalał na punkcie tych dobieranych warkoczy ciasno splatanych po obu stronach głowy. Są wygodne, wyglądają dobrze i wpisują się w aktualne trendy. A jeśli wpleciemy w nie ozdoby do włosów, wstążki lub rzemyki, zmienimy z pozoru zwykłą fryzurę w prawdziwie festiwalowe uczesanie.

4. Podwójny lub poczwórny kok

Jeśli już jesteśmy w klimacie festiwali albo planujemy błogie lenistwo na plaży, to możemy wykorzystać patent na mnożenie koków. Jeden jest ok, ale dwa albo trzy brzmią o wiele lepiej – a czasami też i wyglądają korzystniej. Hitem ostatnich miesięcy jest double messy bun, czyli dwa luźne koki na czubku głowy rozdzielone symetrycznym przedziałkiem. Sprawdzają się latem, bo wyglądają nietuzinkowo, odejmują parę lat i są naprawdę proste w wykonaniu. Wygodna i efektowność to jest właśnie to, co łączy ta fryzura idealna na lato.

5. Swojski warkocz typu kłos

Na koniec coś dla fanek stylu boho i wszystkich kobiet, które wolą naturalne, luźne uczesania w sam raz do sukienki. W ten klimat idealnie wpisuje się kłos, czyli jeden z rodzajów dobieranego warkocza. Efektownie wyglądający, nie tak trudny do zaplecenia i naprawdę świetnie trzymający w ryzach niesforne włosy. Warto zapleść go jednego dnia i pójść w nim spać – kolejnego będziemy mieli na włosach piękne fale w stylu beach waves.